7 ознак психічно сильних людей

17 Січня, 2019
Психологічно сильні люди, вірять в себе і вміють не зазнавати впливу токсичних людей та їхнього негативного ставлення.

Психічно сильні люди знають себе настільки добре, що не дозволяють іншим їх змінити. Вони також здатні діяти розумно, коли стикаються з негараздами.

Не кожен готовий взяти на себе відповідальність у житті. Люди, які є психічно сильними, стійкі до багатьох стимулів, які штовхають їх іти дорогами, якими вони не хочуть прямувати.

Характеристики психічно сильних людей

Ви самі можете бути психічно сильною людиною, або, можливо, хочете нею бути. Ось чому сьогодні ми заглибимося в 7 ознак психічно сильних людей. Ви можете розпізнати деякі з них в собі.

дівчина
Неважливо, на якому життєвому етапі ви перебуваєте, багато або мало у вас досвіду.

Тут головну роль відіграє бажання бути кращою людиною та припинити дозволяти обставинам або людям навколо негативно на вас впливати.

1. Психічно сильні люди знають, як сказати “ні”

Слово “ні” має багато негативних конотацій, і багатьом людям складно казати “ні” на прохання чи запити інших. Це змушує людей погано думати про себе, що підштовхує дати згоду на те, чого ви не хочете робити.

Важливо навчитися говорити “ні”, навіть якщо це важко. Відмова щось робити не перетворює вас на погану людину, тому що ми всі маємо право сказати “ні”, щоб не робити те, чого ми не хочемо робити.

2. Невдача – це шлях до успіху

Психічно сильні люди знають, що для того, щоб ходити, спочатку потрібно падати, спотикатися, повзти, а потім через величезний труд, піт і сльози ви навчитеся бігати!

Ось чому не варто заперечувати свої помилки, коли ви перечіплюєтеся або падаєте. Знайте, що все це приведе вас до успіху.

Вони теж вміють визнавати свої вади та здатні бачити в них все, що може бути позитивним. Вони знають про те, що якщо вони не зроблять помилок, то ніколи не дізнаються, де ці помилки і як їх виправити.

Кожна невдача – це можливість.

дівчина у бульбашках3. Їхнє щастя залежить від них самих

Багато людей віддають своє щастя в чужі руки. Наявність партнера іноді приводить нас до думки, що інша людина зробить нас щасливими.

Як наслідок, це призведе до того, що ви ніколи не будете щасливими наодинці, тому що завжди покладатимете цю велику відповідальність в чужі руки.

Люди, які психологічно сильні, знають, що людина має бути щасливою сама по собі, і ви ніколи не повинні віддавати іншим кермо вашого щастя. Це ніколи добре не закінчується.

4. Вони не бояться страху

Ми багато-чого боїмося. Невдачі, занедбаності, самотності, страху, неприйняття… Це страхи, які ніколи не подолати, тому що у нас не вистачить мужності зустріти їх обличчям до обличчя.

Якщо ви психічно сильні, то знаєте, що єдиний спосіб подолати страх – це зустрітися з ним, подивитися йому в очі та подолати його. Ігнорувати марно. Кожен страх буде тривати, якщо ви не подивитеся йому прямо в обличчя.

5. Вони емоційно розумні

дівчина та серце
Люди, які емоційно розумні, не погоджуються для того, щоб просто погодитися, тому що вони вміють правильно висловлювати свої емоції. Зазвичай сьогодні люди знають, як визначити свої емоції, але не знають, як їх виявити.

Це не трапляється з психічно сильними людьми. Вони визнають, що розбираються у своїх емоціях, і вміють показати їх, а не приховувати.

Тому вони дуже чуйні. Вони здатні спостерігати й розуміти почуття та емоції інших.

6. Вони нейтралізують токсичних людей

Токсичні люди оточують нас всіх, харчуючись найслабшими, щоб висмоктати їхню енергію, але якщо ви емоційно сильні, то знаєте, як нейтралізувати їх, хоча їх багато навколо.

Іноді ви просто не можете піти від токсичних людей, але ви можете запобігти впливу їхньої токсичності. Отже, пізнавши себе, повіривши в себе, навчившись говорити “ні” і дізнавшись, як дивитися в обличчя своїм страхам, ви станете досить важким бар’єром для токсичних людей.

7. Зміни мають позитивний характер

У всіх нас є глибоко вкорінений страх змін, що змушує залишатися у зоні комфорту. Це дуже комфортна зона, у якій ви не рухаєтеся вперед або назад, але в ній можна застрягти.

дівчина та метелик
Психічно сильні люди знають, що зміни не завжди позитивні, і попри страх, завжди найскладніше – це перший крок. Усе інше з часом стане на свої місця.

Ви психічно сильна людина? Ви б хотіли нею бути? Це лише кілька характеристик, які можна обдумати, щоб почати змінювати своє життя вже сьогодні.

Якщо ваш розум сильний, ви також сильні. Це набагато покращить вам життя.

Замисліться над тим, що часто справа не в тому, що життя несправедливе або що навколо вас є погані люди. Іноді потрібно зробити зміни всередині себе.

Дивлячись на життя по-іншому і запобігаючи деяким аспектам, ви можете відчути велику різницю.

  • Conner, C. S. (2013). Mentally strong people: The 13 things they avoid.
  • Morin, A., & Morin, A. (2015). 13 Things Mentally Strong People Don’t Do. Harper Audio.