Чотири прості вправи для профілактики сколіозу

Варто зауважити, що більшості хворих на сколіоз лікарі дають позитивні прогнози. Покращення стану хворого безпосередньо залежить від часу виявлення проблем зі спиною та правильно підібраного лікування. Що швидше лікар помітить симптоми захворювання та поставить точний діагноз, то більше шансів у пацієнта буде на одужання. В цій статті ми зібрали найефективніші вправи для профілактики сколіозу. Неодмінно візьміть їх на озброєння.
Чотири прості вправи для профілактики сколіозу

Останнє оновлення: 07 червня, 2020

Навіть якщо вам поставили діагноз сколіоз, не варто одразу панікувати. Не забувайте, що існують спеціальні вправи для профілактики сколіозу, які можна поєднати з носінням скоб або хірургічним втручанням. В цій статті ми зібрали чотири прості, але напрочуд ефективні вправи для профілактики сколіозу.

Якщо ви будете правильно виконувати ці вправи, то зможете вирівняти спину, грудну клітку, плечі й таз, тобто ваша постава виправиться. Утім, якщо симптоми сколіозу будуть надто серйозними, рекомендуємо не займатися самолікуванням, а одразу звернутися до спеціаліста.

Що таке сколіоз?

що таке сколіоз

Сколіоз – це аномальне викривлення спини, яке негативно впливає на стабільне положення хребта.

Не забувайте, що сколіоз – це розлад, при якому відбувається сильне викривлення спини в один бік. Водночас варто зауважити, що більшість населення має викривлення спини, що є меншим або дорівнює 5%, і таке порушення не вважають серйозною проблемою. Для того, щоб людині поставили діагноз “сколіоз”, кут викривлення спини має перевищувати показник у 5%.

Залежно від ступеня важкості захворювання людина може або продовжувати жити нормальним життям з дотриманням кількох рекомендацій лікаря, або погодитися на хірургічне втручання, щоб виправити ситуацію.

Причини розвитку сколіозу

Попри те, що перші ознаки сколіозу зазвичай з’являються ще у дитинстві, іноді це захворювання може розвинутися вже у дорослому житті. На жаль, досі точні причини розвитку цієї проблеми зі спиною залишаються невідомими. Утім, варто зауважити, що сколіоз може виникнути за присутності низки різних факторів, зокрема в результаті генетичної схильності, викривлення тазу, перенесених хірургічних операцій на спину, зміщення коліна або ступні, тощо.

Зазвичай хворим на сколіоз дають позитивні прогнози. Безумовно, що покращення стану хворого безпосереднього залежить від часу визначення захворювання та застосованого лікування. Що швидше ви звернетеся до лікаря при появі тривожних симптомів, то більше шансів матимете на цілковите відновлення.

Корисні рекомендації для профілактики сколіозу

Якщо ви страждаєте на сколіоз, то повинні ретельно стежити за станом свого організму, особливо за хребтом. Повірте, з допомогою простих щоденних занять ви зможете виправити поставу. Ось головні вправи для профілактики сколіозу, які можна робити регулярно:

 • Плавання. Безумовно, цей вид спорту є одним з найефективніших для профілактики та лікування розладу. Плавання стимулює осьове розтягнення всього хребта, а отже, сприяє випрямленню спини.
 • Спеціальні медитативні практики. Вірте чи ні, але дослідникам вдалося довести, що такі давні медитативні практики допомагають боротися з неприємними больовими відчуттями.
 • Вам необхідно не забувати стежити за своєю поставою впродовж усього дня під час різних видів активності: коли ви сидите, коли працюєте, коли намагаєтеся дотягнутися до якогось предмета, тощо.
 • Будьте обережними під час виконання фізичних вправ та занять активними видами спорту.
 • Контролюйте рівень стресу в організмі та піклуйтеся про підтримання гарного самопочуття. Не забувайте, що нервові розлади та стрес можуть посилити симптоми сколіозу.
 • Регулярно займайтеся спортом. Це можуть бути як прості вправи на розтягнення м’язів, так і силові тренування.

Найефективніші вправи для профілактики сколіозу

Перш ніж переходити до виконання вправ для профілактики або виправлення сколіозу, рекомендуємо взяти до уваги, що залежно від ступеня викривлення хребта вам може знадобитися спеціальне лікування проблеми.

Варто зауважити, що ці вправи найкраще підходять для лікування сколіозу у дитинстві, допоки організм ще росте та розвивається. Утім, навіть доросла та повністю сформована людина може значно покращити якість свого життя, якщо буде регулярно виконувати вправи для профілактики сколіозу.

Для того, щоб отримати бажаний позитивний ефект, необхідно виконувати вправи з цієї підбірки хоча б три рази на тиждень. Головними перевагами таких тренувань є їхня тривалість (виконання вправ займе у вас не більше 20 хвилин) та доступність (ви легко зможете тренуватися вдома).

1. Підіймання тазу

вправи для тазу від сколіозу

Першою вправою для профілактики сколіозу є підіймання тазу. Варто зауважити, що цю вправу заслужено вважають одним з найкращих видів фізичного навантаження для профілактики сколіозу.

 • Для виконання цієї вправи вам потрібно буде лягти на підлогу обличчям догори. Ноги зігніть у колінах, а руки випряміть по обидва боки від тулуба. Зверніть увагу, що руки мають бути максимально розслабленими.
 • Напружте м’язи живота, щоб зняти навантаження з м’язів попереку.
 • Після цього відірвіть таз від підлоги. Не потрібно при цьому надто сильно напружуватися чи робити якісь неприродні рухи.
 • Намагаючись тримати спину максимально прямою, затримайтеся в такому положенні на 5 секунд.
 • Опісля повільно опустіться у вихідну позицію.

2. Вправи для профілактики сколіозу з випрямленими ногами

Ось як правильно виконувати такі вправи:

 • Опустіться на підлогу. Ви повинні торкатися твердої поверхні обома колінами та долонями. Руки при цьому мають бути випрямлені, а коліна повинні розташуватися під кутом у 90°.
 • Одночасно повільно підійміть праву ногу та ліву руку, після чого поверніться у вихідне положення.
 • Тоді так само обережно підійміть ліву ногу та праву руку, потім поверніться у вихідну позицію.

Корисна порада: Коли ви будете підіймати ногу та руку, спробуйте затримати їх на 10 секунд у такому положенні, щоб обидві кінцівки опинилися на одній лінії зі спиною. Зробіть 12 повторень вправи.

3. Планка

планка для профілактики сколіозу

Коли йдеться про найефективніші вправи для профілактики сколіозу, неможливо не згадати про планку.

Планка – це та дієва вправа, яка має незліченну кількість переваг для усунення проблем зі спиною та покращення постави. Вона належить до ізометричних вправ, а це означає, що вам доведеться працювати над скороченням м’язів у певній позиції. Якщо ви будете все робити правильно, то вже зовсім скоро помітите значне покращення зовнішнього вигляду плечей, м’язів черевного преса та, безумовно, спини.

Не забувайте, що під час виконання цієї вправи ваше тіло повинне бути повністю прямим та перебувати паралельно до підлоги. Не можна згинати ноги у колінах чи надто сильно напружувати м’язи спини.

4. Вправа “кішка та верблюд”

Вірте чи ні, але ця вправа є найлегшою в нашій підбірці, а ще вона заслужено має славу простої, але дієвої вправи для профілактики сколіозу.

 • Перш за все опустіться на підлогу. Коліна повинні торкатися твердої поверхні.
 • Обидві долоні також розташуйте на підлозі, руки максимально випряміть. Не забувайте, що коліна мають залишатися під прямим кутом. Втягнувши живіт, вигніть спину, наче кішка.
 • Злегка підтягніть стегна вперед, а підборіддя притисніть до грудей, зробивши при цьому вдих.
 • Після цього підніміть погляд вгору, напружте лопатки та зробіть видих. При цьому не потрібно сильно напружувати м’язи живота.

Безумовно, ці вправи для профілактики сколіозу є досить ефективними. Утім, якщо ви помітите посилення больових відчуттів, рекомендуємо одразу звернутися до лікаря. Лише після ретельного огляду спеціаліст допоможе підібрати ефективне лікування.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.