Натуральні інгредієнти для удобрювання рослин

Деякі натуральні інгредієнти, зокрема суспензія кропиви, чудово підходять для удобрювання рослин. З допомогою таких безпечних засобів ви зможете наситити рослини поживними речовинами, не вдаючись до використання шкідливих хімікатів.
Натуральні інгредієнти для удобрювання рослин

Останнє оновлення: 11 березня, 2020

Використання винятково натуральних інгредієнтів для удобрювання рослин – це, мабуть, найкраще, що ви можете зробити для того, щоб зберегти їхній гарний та здоровий вигляд. Особливо актуальними такі натуральні засоби будуть для тих, хто на власних грядках вирощує продукти для особистого споживання. Повірте, вам більше не доведеться використовувати агресивні хімікати для живлення рослин.

У цій статті ми зібрали найефективніші поради із галузі садівництва, з допомогою яких ви навчитеся правильно використовувати натуральні інгредієнти для удобрювання рослин. Домашні засоби для догляду за грядками – це не лише чудовий спосіб захистити родину від вживання продуктів, оброблених хімікатами, але й дієвий метод заощадження коштів.

Удобрювання рослин з допомогою натуральних інгредієнтів

Якщо ви хочете зробити свій внесок у захист навколишнього середовища від шкідливого впливу токсичних речовин, в тому числі й хімічних добрив, уважно читайте далі.

Сьогодні ми розповімо, як навчитися виготовляти натуральний засіб для удобрювання рослин у домашніх умовах. Для цього вам знадобляться лише доступні та абсолютно безпечні інгредієнти. Повірте, уже за короткий час ви помітите, що рослини на ваших грядках стануть набагато міцнішими та витривалішими.

настій для удобрювання рослин

До складу бананів входять мінерали, які стимулюють ріст та розвиток рослин.

Добриво на основі бананів

Не варто забувати, що свіжий банан (всі його частини, навіть шкірка) вирізняється високим вмістом калію. Цей мінерал є незамінним для стимуляції цвітіння рослин. Тим паче, при потраплянні у ґрунт калій дуже легко всотується рослинами.

До того ж банани містять багато фосфору, завдяки чому шкірка цього фрукта зміцнює рослини та забезпечує ефективний процес фотосинтезу. Як бачите, добриво на основі бананів є абсолютно натуральним та безпечним для довкілля.

Спосіб приготування добрива з бананів:

 • Перш за все наріжте бананову шкірку невеликими кубиками та помістіть шматочки у каструлю.
 • Зверху налийте стільки води, щоб вона покрила бананову шкірку (проте не переборщіть!).
 • Помістіть каструлю на плиту та кип’ятіть бананові шкірки впродовж 15 хвилин.
 • Опісля зніміть каструлю з вогню, зачекайте, доки суміш охолоне, та процідіть її.
 • Розведіть готову суміш із водою у пропорції 1:2.
 • Обробіть отриманим засобом рослини.

Ви також можете приготувати добриво іншим способом, а саме висушити бананові шкірки, а потім подрібнити їх, щоб отримати натуральний порошок для удобрювання рослин.

Суспензія кропиви з натуральних інгредієнтів

Суспензія – це ферментований біостимуляційний екстракт, який стимулює ріст рослин, зміцнює їх та покращує їхні захисні механізми. Суспензія кропиви живить городні та садові рослини незамінними корисними речовинами. До того ж кропива містить нітроген, який необхідний рослинам для швидкого росту. Не забувайте, що натуральна суспензія кропиви діє як ефективний протигрибковий та пестицидний засіб.

Спосіб приготування суспензії кропиви:

 • Перш за все помістіть один кілограм кропиви у глибокий контейнер. Зверніть увагу, що корені рослини не потрібно використовувати.
 • Кропиву потрібно нарізати маленькими шматочками та залити 10 літрами нехлорованої води. Залиште суміш настоюватися на кілька годин.
 • Опісля процідіть засіб та обробіть ним рослини.

Використана кава

кава як натуральне добриво

Не поспішайте викидати використану каву, адже вона може стати чудовим натуральним добривом.

Коли наступного разу будете готувати каву, неодмінно відкладіть використану гущу у невелику склянку або каструлю. Чи знали ви, що використану каву можна застосовувати для удобрювання рослин?

Насправді використана кавова гуща є ідеальним натуральним добривом для рослин, які потребують ґрунту з високою кислотністю для швидкого росту (для прикладу, чорниць).

Спосіб приготування добрива з кавової гущі:

 • Спочатку насипте 6 склянок використаної кави у відро та залийте її близько 20 літрами води.
 • Залиште суміш настоятися на 2-3 дні.
 • Коли засіб буде готовим, полийте ним рослини біля коренів.

Зверніть увагу: на бажання ви також можете підсипати кавову гущу під корені у чистому вигляді. Утім, будьте обережними та не зловживайте цим продуктом, оскільки підвищена кислотність ґрунту може зашкодити рослинам.

Яєчна шкарлупа

Вірте чи ні, але яєчна шкарлупа чудово підходить для удобрювання городніх рослин, зокрема томатів та болгарського перцю. Ба більше, шкарлупа яєць захищає рослини від гниття.

Оскільки яєчна шкарлупа містить багато кальцію, вона чудово підходить для живлення практично всіх знайомих людству фруктових дерев та плодових рослин.

Спосіб приготування добрива на основі яєчних рослин:

 • Перш за все дозвольте яєчній шкарлупі повністю висохнути.
 • Опісля подрібніть шкарлупу до консистенції дрібного порошку.
 • Сушену шкарлупу використовуйте для удобрювання ґрунту довкола городніх та садових рослин.

Попіл від спалювання дров

попіл від спалювання дерев

Попіл, який утворюється після спалювання дров, також чудово підходить для удобрювання рослин. Утім, використовувати можна лише неушкоджені дрова, які не були оброблені хімікатами. Це добриво має ще одну важливу перевагу: воно допомагає захистити городні рослини від шкідників.

Якщо ви будете використовувати попіл для удобрювання рослин, то зможете з його допомогою прискорити процес дозрівання плодів на рослинах, а особливо на фруктових деревах. До того ж попіл є чудовим пестицидним засобом. Утім, ми не рекомендуємо використовувати попіл для підвищення рівня рН ґрунту.

Не забувайте, що для удобрювання рослин підходить лише якісна деревина, яку ніколи не обробляли хімічними засобами. Перед застосуванням неодмінно переконайтеся в тому, що попіл не містить жодних важких металів, шкідливих хімікатів та лаків.

Спосіб приготування добрива на основі попелу:

 • Перш за все потрібно розвести попіл з водою у пристрої для зрошування рослин та ретельно перемішати суміш.
 • Невелику кількість попелу можна насипати тонким шаром навколо пагонів рослин (при цьому не торкаючись їх!) та злегка прикопати його у землю.

За умови регулярного застосування цих натуральних добрив у вас зникне необхідність використовувати хімічні засоби, які є дуже токсичними та навіть небезпечними для рослин. До того ж хімікати, що входять до складу таких засобів, можуть потрапляти у плоди рослин, а це зашкодить вашому здоров’ю.

Зробіть свій внесок у захист навколишнього середовища простим та доступним методом!


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.