Приємні спільні справи - ключ до здорових стосунків

Для досягнення щастя у стосунках є певна схема з ключових елементів. Психологія відносин пропонує для цього техніку поведінки: робити приємні спільні справи.
Приємні спільні справи - ключ до здорових стосунків

Останнє оновлення: 22 листопада, 2020

Багато людей задаються питанням: які інгредієнти справжнього і тривалого любовного зілля? Що є ключем до здорових стосунків? Як можна зберегти стосунки надовго? Річ у тім, що немає чарівних інгредієнтів, які завжди сприяють задовільним стосункам, але приємні спільні справи складають важливу частину цього.

Однак, хоча всі люди різні, сексуальна психологія та психологія стосунків встановлюють певні заходи, які ви можете вжити для оздоровлення своїх стосунків. Йдеться про приємні справи та їх вплив на партнерів. Нижче ми детально пояснимо.

Коли проблеми в парі

Сексуальні проблеми, стрес, діти, примирення з родичами, робота, гроші та інші конфліктів, можуть вплинути на стосунки. Їх поєднання можуть різним чином впливати на взаємодію партнерів.

Наприклад, партнери можуть злитися, емоційно віддалятися, відкидати одне одного або обмежувати спілкування. Однак завжди трапляється так, що партнери припиняють щось робити разом.

Коли вони більше не займаються приємними справами, проблема, як правило, загострюється. Це придушення є не лише наслідком більшої проблеми, але й стрижнем іншого конфлікту.

Це відбувається через те, що відбувається придушення стимулів обох партнерів. Вони більше не роблять нічого разом, більше не роблять того, чим колись любили займатися, не ведуть розмов або більше не ходять до свого улюбленого ресторану.

коли допомагають приємні спільні справи

Підкріплювачі стосунків та спорідненість

Підкріплювачі – це стимули, які роблять певні моделі поведінки більш імовірними. Наприклад, якщо хтось із партнерів отримує поцілунок щоразу, коли готує щось смачненьке, цілком ймовірно, що наступного разу він захоче приготувати щось ще смачніше.

У цьому випадку підкріплюввачем буде поцілунок, оскільки це веде до частішого приготування смачних страв. Коли ви припиняєте робити щось удвох, у обох партнерів стає менше нагод використовувати підкріплення.

Якщо ви не займатиметеся приємними справами разом, немає можливості використовувати підкріплювачі, а отже, такі вчинки набагато рідше трапляються. Отже, з точки зору психології стосунків, приємні спільні справи є ефективним рішенням, яке зазвичай дає хороші результати.

Як правило, пари об’єднуються через спорідненість. Тому загальноприйнятим є те, що ви можете робити приємні спільні справи, які можуть служити підкріпленням для вас обох.

Метою цього є повторне використання підкріплювачів, які ви припинили використовувати. Той факт, що ви більше їх не використовуєте, не означає, що вони застаріли. Підсилювачі не просто припиняють працювати. Натомість більшість людей просто схильні забувати про них.

Поведінкові чи емоційні рішення?

Коли ви думаєте про проблеми у шлюбі чи стосунках, ви зазвичай не думаєте, що рішення є не поведінковим, а радше емоційним. Насправді в терапії нормально використовувати обидва.

Звичайно, важливо звернути увагу на такі питання, як стандарти пари, погляди на близькі стосунки, а також нереальні та ірраціональні очікування та приписи. Дуже важливо поговорити про ці аспекти для досягнення згоди, відновлення комунікативних моделей або покращення сексу.

Однак приємні спільні справи є частиною низки корисних стратегій поведінки. Крім того, результати, отримані за допомогою поведінкових технік, можуть мотивувати пару, показуючи обом партнерам, що стосунки працюють, якщо поведінка змінюється, і працювати надалі над покращенням.

Як посилити підсилювачі

На додаток до приємних справ, ви можете використовувати інші поведінкові стратегії, які можуть дати вам змогу досягти ефективних і тривалих змін у стосунках.

Приємні спільні справи для здорових стосунків

Коли стосунки псуються, цілком ймовірно, що обидва партнери не захочуть робити щось разом. Це головна проблема приємних справ. Тому корисно починати повільно. Якщо пара не виїжджала понад 8 місяців, можливо, двотижнева поїздка до Панами – це не вже й хороша ідея.

Однак невеликі справи, приємні для одного або обох партнерів, можуть бути непоганою ідеєю. Наприклад, гуляти з собаками, готувати обід або купувати хліб разом – це прості справи, які можуть створити підкріплення. У міру просування один або обидва партнери можуть запропонувати повечеряти разом в улюбленому ресторані, сходити в кіно або на вечірку.

Звичайно, виникає ймовірність того, що вони знову будуть робити такі дії. Багато пар, які ходять на терапію через погіршення стосунків, починають робити приємні спільні справи автоматично після того, як спочатку зробили прості кроки. Саме вони ініціюють поїхати купувати хліб на вечерю разом.

Останнє є лише одним із прикладів того, що поведінкові прийоми корисні на початку терапії для подружжя: перше, що вам потрібно зробити, – це шукати підкріплювачі.

приємні спільні справи покращують стосунки

Щось таке просте, як приготування їжі вдвох або спільний шопінг, може бути корисним для покращення стосунків.

Техніка спеціальних днів

Інший спосіб встановлення підсилювачів без певних справ – використання спеціальної техніки днів. Це корисно, якщо пара не бажає нічого робити разом або не має достатньо часу. У особливі дні обох партнерів просять присвятити один робочий день підтримці свого партнера. Вони не можуть вибрати однакові дні, і обидва партнери повинні знати, які дні є «особливими».

Хоча спочатку можуть бути вагання, оскільки партнери можуть вважати це неприродним або вимушеним, правда полягає в тому, що це, як правило, покращує стосунки. Отримання підкріплень через коментарі, розмови чи дії часто приносить людям відчуття задоволення.

Коли ви даєте підкріплення, ви, як правило, отримуєте підкріплення навзамін, і це повинні врахувати обидва партнери. Зазвичай обидва партнери вирішують дати підкріплення, оскільки приємно їх отримувати. Хоча цей прийом не розв’язує конфліктів, він все ж збільшує задоволення.

Помічати позитив для здоров’я стосунків

Ще однією поведінковою технікою, яку ви можете використовувати на додаток до приємних справ, є увага до позитиву. Коли стосунки псуються, партнери, як правило, забувають про всі позитивні аспекти.

Спостереження за позитивним також прагне збільшити підкріплення завдяки повідомленню партнеру про аспекти, які вам подобаються у ньому. Важливо щодня розповідати одне одному про щось позитивне в фізичному, психологічному або повсякденному. Наприклад, сказати своєму партнерові, що вам сподобалася їжа, яку він приготував. В ідеалі, ви повинні говорити по три речі протягом 10-15 хвилин щодня.

Як бачите, немає конкретного ключа для щастя у стосунках. Однак усі стосунки можуть налагодитися, якщо обидва партнери вирішать внести певні поведінкові та когнітивні зміни. Ці зміни йдуть паралельно. Іншими словами, поведінкові прийоми можуть спричинити когнітивні зміни і навпаки. Тому важливо знати, як застосовувати їх для досягнення гармонійних стосунків.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.