Що потрібно знати про опуклість у шиї

Опуклість у шиї може викликати такі симптоми, як утруднене ковтання або хрипота. Читайте далі, щоб дізнатися більше!
Що потрібно знати про опуклість у шиї

Останнє оновлення: 30 березня, 2021

Коли людина помічає опуклість у шиї, це може насторожувати. Адже перше, що зазвичай спадає на думку – це рак. Однак є численні причини, окрім раку. Насправді не всі вони злоякісні. Наприклад, інфекція, кіста або доброякісна пухлина – все це може викликати появу опуклості в шиї.

Основною причиною появи опуклості в шиї є набряклі лімфатичні вузли – круглі структури, що входять до складу імунної системи й розподіляються по всьому тілу. Вони допомагають організму розпізнавати інфекції та боротися з ними. Як правило, вони часто набрякають. Зазвичай це дуже поширена та тимчасова ситуація.

У цій статті ми пояснимо все, що потрібно знати про опуклості в шиї.

Основні причини появи опуклості в шиї

Як ми вже згадували вище, найпоширенішою причиною є набряклі лімфатичні вузли. Загалом це може статися з різних причин:

Певні імунні порушення також можуть викликати опуклість у шиї. Це відбувається тому, що вони викликають набряки в лімфатичних вузлах, як і інфекції. Найтиповіше захворювання – ревматоїдний артрит – хвороба, при якій імунна система помилково атакує здорову тканину. Цей стан здебільшого вражає суглоби.

Так само певні ліки можуть збільшувати лімфатичні вузли. Опуклість у шиї також може бути викликана кістою, тобто мішечком, наповненим рідиною. Кісти найлегше визначити, оскільки багато з них наявні при народженні. Ще одна можлива причина – розлад слинних залоз.

Однак ми не можемо ігнорувати той факт, що це також може бути наслідком раку. Майте на увазі, що злоякісні пухлини частіше бувають у людей похилого віку. Хоча це може бути раковий лімфатичний вузол, він також може бути пухлиною сусідньої структури, яка поширилася. Насправді це може бути навіть метастаз віддаленої пухлини.

Тривожні ознаки та симптоми, якщо у вас опуклість у шиї

Якщо у вас опуклість у шиї, вам потрібно звернутися до лікаря для обстеження. Дуже важливо провести необхідні аналізи, які приведуть до діагностики. Однак, крім додаткових аналізів, кілька ознак можуть допомогти зорієнтувати вас щодо характеру цих грудочок.

М’яка і хвороблива опуклість зазвичай свідчить про інфекцію. Ці грудочки, як правило, зникають через деякий час. Ба більше, лімфаденіт зазвичай викликає чутливість лімфатичних вузлів. Якщо опуклість тверда, нерухома і не болить, це може бути пухлина.

Пухлини можуть також викликати інші симптоми, такі як афонія (хрипота) або утруднене ковтання. Якщо у вас опуклість у шиї, яка не проходить, а також викликає будь-який із симптомів, про які ми тут згадували, підіть до лікаря якомога швидше.

Вам також може сподобатися ця стаття: Заніміла шия? Спробуйте ці домашні засоби!

Діагностичні тести

Численні аналізи можуть призвести до встановлення медичного діагнозу. Однак, якщо пацієнт молодий, причиною може бути не пухлина. Крім того, ці аналізи зазвичай не потрібні, якщо є ознаки інфекції. Так само лікарі оцінюють консистенцію і ступінь болю.

Зазвичай лікарі спочатку просять зробити повний аналіз крові. Вони також можуть запросити рентген грудної клітини. Якщо є попереджувальні ознаки або чинники ризику раку, можна зробити більш точні тести. Сюди входить біопсія, при якій частину опуклості витягують для обстеження.

Окрім того, лікарі можуть потребувати візуалізації, такі як КТ та МРТ. Іноді корисні також УЗД.

Висновок

Опуклість у шиї зазвичай викликає збільшений лімфовузол. Найпоширенішою причиною цього є сусідня інфекція, яка зникає сама по собі.

Однак вам доведеться звернути увагу на інші симптоми. Якщо опуклість у шиї не болить і не рухається, це може бути пухлина. Необхідно сходити до лікаря, щоб це з’ясувати.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.