Трави, які допоможуть набрати вагу

Недостатня маса тіла є такою ж проблемою, як і її надлишок.
Трави, які допоможуть набрати вагу

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Яким чином можна набрати вагу природним шляхом? Багатьом людям потрібно набрати вагу за порадою лікарів, або тому що худорба викликає у них неприємні відчуття. У статті ми розглянемо причини, через які потрібно набрати вагу, а також поговоримо про природні способи досягнення цього ефекту.

Так трапляється, що інколи вагу необхідно набрати через проблеми зі здоров’ям, стрес або інші захворювання, внаслідок яких ми втратили занадто велику кількість ваги; іншою причиною є генетична схильність до худорби.

Отже, як ми можемо набрати вагу здоровим і збалансованим шляхом? Дієтологи кажуть, що іноді це може бути складніше, ніж втратити вагу.

Давайте поглянемо, що є причиною втрати ваги, а також визначимо, які рослини можуть допомогти нам повернутися у форму природним і здоровим способом.

Чому люди не можуть набрати вагу?

 • Генетичні причини: Є люди, які не можуть з’їсти нормальну порцію страви. Після того, як навіть мала кількість їжі потрапляє у шлунок – виділяються гормони, які вгамовують апетит і людина більше не відчуває голод.
 • Більше м’язових волокон: Іноді через генетичний склад і спадковість людина може мати більше м’язових волокон. Через це вона спалює більше енергії під час відпочинку, що ускладнює набирання ваги.
 • Характер і особистість: Є люди, які завжди нервують і відчувають неспокій через свою вдачу. Вони не здатні сидіти і постійно активні, навіть сидячи – безперервно рухають ногами і руками. Тому вони спалюють калорії майже кожну секунду.
 • Складність у поглинанні поживних речовин є ключовим фактором, через який тіло припиняє отримувати необхідну щоденну порцію енергії.
 • Деякі хвороби: як от, наприклад, гіпертиреоз, анорексія, булімія, хронічний пронос, депресія, стрес.

Трави, які допоможуть вам набрати вагу

Гуньба

Гуньба для збільшення ваги

Ви можете не знати цю рослину, але гуньбу вважають дивовижним союзником у набиранні ваги. 

Вона наділена властивостями, аналогічними до жіночого естрогена. Вона також ідеально підходить для зниження рівня холестерину, стабілізації рівня глюкози в крові і запобіганню запорам завдяки вмісту клітковини. Але як її споживати? Зазвичай ви можете знайти її в крамницях натуральних засобів. Гульбу можна споживати у вигляді:

 • Насіння.
 • Капсул або таблеток, що продаються в магазинах натуральних харчових продуктів.
 • Борошна, у складі так званого єгипетського хліба.
 • Порошку для ароматизації різних страв.
 • Чаю або настою.

Без сумніву, найбільш поширений спосіб споживання – чай з її насіння, який треба пити, зранку і протягом дня. Вам треба закип’ятити одну чашку води, насипати в неї 5 насінин і випити через декілька хвилин. Не забувайте пити багато води протягом дня – це збільшить ваш апетит.

Гуньба також містить сапоніни, які допомагають поліпшити травлення, покращують травні ферменти. Завдяки цьому калорії будуть накопичуватися у вашому тілі здоровим шляхом, що викличе збільшення ваги. Але завжди пам’ятайте, що ви маєте пити не менше 2 літрів води на день.

Кульбаба

Набрати вагу завдяки чаю з кульбаби

Основною властивістю кульбаби є те, що вона приводить наше тіло у тонус і стимулює апетит. Завдяки солодкому смаку, що регулюю приплив жовчі, вона покращує травні ферменти.

Для того, щоб використати цілющі властивості кульбаби, ви повинні пити її тричі на день, при цьому першу склянку необхідно випити відразу після пробудження. Заварюйте чотири квітки в одній чашці води. Після того, як вона настоїться, її можна пити.

Тирлич

Чай із тирлича

Тирлич – прекрасна трава, яка може допомогти вам набрати вагу. Це дуже ефективний природний засіб для людей, які одужують від хвороби. Рослина допомогає швидко набрати потрібні кілограми.

Його властивості полягають здебільшого на покращенні засвоювання їжі і збільшенні апетиту. Через це всі споживані білки і калорії синтезуються належним чином, допомагаючи набирати вагу природно і безпечно.

Тирлич також тонізує шлунок і кишковик, покращуючи шлункову секрецію і поглинання ферментів. Знайти цю рослину не тяжко – запитайте в аптеках чи крамницях натуральних продуктів. Заварюйте і пийте тирлич після кожного прийому їжі. • García-Portilla M, Sáiz P, Bobes J. Aumento de peso y síndrome metabólico. Psiquiatría Biológica. 2015;22:3-9.
 • Abedinzade M, Nasri S, Jamal Omodi M, Ghasemi E, Ghorbani A. Efficacy of Trigonella foenum-graecum Seed Extract in Reducing Metabolic and Inflammatory Alterations Associated With Menopause. Iran Red Crescent Med J. 2015 Nov 16;17(11):e26685.
 • Valussi M. Functional foods with digestion-enhancing properties. Int J Food Sci Nutr. 2012 Mar;63 Suppl 1:82-9.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.