Як подолати страх перед водою і краще плавати

Ви все ще намагаєтеся подолати страх перед водою? Припиніть розчаровуватися і уникати її. Спробуйте деякі вправи, які ми запропонували тут, і отримайте поради від інструктора з плавання, щоб освоїти базові навички.
Як подолати страх перед водою і краще плавати

Останнє оновлення: 02 вересня, 2019

Подолати страх перед водою – один із перших кроків, коли йдеться про навчання плаванню. Хоча багато людей швидко звикають до басейну або відкритої води, інші можуть розвинути глибоку фобію, що ускладнює освоєння різних методів плавання.

Це більш поширена проблема, ніж ви думаєте, зазвичай вона походить від поганого досвіду або страхів у ваших батьків ще в дитинстві. Вона часто буває у дітей, особливо якщо вони не можуть або їм не дають грати у воді в ранньому віці.

Однак, незалежно від того, скільки вам років, є певні поради, які допоможуть вам зіткнутися зі страхом і насолодитися перевагами плавання. З вашого боку потрібна сила волі, але ви можете подолати цей страх. Не хвилюйтеся!

Основні вправи для подолання страху перед водою

Як ви подолаєте свій страх перед водою в першу чергу буде залежати від вашої ситуації і чому ви боїтеся. Іноді вам може знадобитися звернутися до терапії, де професіонал може допомогти вам розпізнати минулу травму.

Одним із перших кроків до подолання страху біля басейнів або відкритих водойм є поступова адаптація до них. Вам потрібно зміцнити впевненість у собі, щоб уникнути відчуття стресу, коли ви вступаєте в контакт з водою.

Вправи, про які ми розповімо нижче, – це основний спосіб боротьби зі страхом у кілька етапів. Вони найкраще підходять для людей, які не змогли навчитися плавати через тривогу, яку відчувають, коли потрапляють у воду.

Вправи з адаптації

як подолати страх перед водою
Ця перша вправа для подолання страху перед водою допоможе вам адаптувати своє тіло до досвіду перебування в басейні. Оскільки це має бути поступовий процес, спершу потрібно сидіти на краю і тільки занурити ноги у воду.

Після того, як ви звикли до відчуття ніг під водою, далі, поступово перейдіть у дрібну частину басейну. Можна скористатися сходами до басейну або поруччями.

Нарешті, занурте руки і голову під воду. Намагайтеся бути максимально розслабленими, щоб уникнути відчуття, ніби ви потопаєте. Це допоможе вам зрозуміти, що в цьому середовищі нема чого боятися.

Вправа з безпеки

вправи для подолання страху перед водою
Відчуття безпеки під час перебування в басейні необхідне для подолання будь-якої гідрофобії. У цій вправі ви будете зосереджені на освоєнні самоконтролю під час підводного плавання.

Найкращий спосіб досягти цього – навчитися плавати. Усе, що вам потрібно зробити, – це увійти в невеликий або неглибокий басейн, де можна без проблем стояти. Потім практикуйте вдих над водою і повільний видих під водою.

Щойно ви відчуєте більше впевненості, ви можете повторити цю вправу у великій кількості води.

Знання – це сила

Після того як ви подолаєте тривогу перебування у воді, логічним наступним кроком є ​​заняття з плавання. Хороший інструктор навчить вас багатьох різних прийомів, як плавати, дихати і справлятися з надзвичайними ситуаціями.

Це дасть вам змогу почуватися більш комфортно у воді. Це останній крок у формуванні зв’язку між довкіллям та вашим щастям і добробутом.

Поради щодо вдосконалення навичок плавання

Щоб стати кращим плавцем, потрібні терпіння і дисципліна. Проте, якщо ви хочете краще розпочати вже з першого дня, спробуйте дотримуватися деяких із цих простих порад:

  • Почніть з двох занять з плавання на тиждень.
  • Щойно ви відчуєте себе більш комфортно у воді, збільшуйте до 4-5 разів на тиждень, але не більше.
  • Уникайте надмірних фізичних навантажень. Пам’ятайте, що ви повинні адаптувати тренування до своєї фізичної витривалості та цілей.
  • Тримайте голову фіксованою, коли практикуєте плавання кролем або на спині. Ваше тіло – це все, що повинно обертатися, зокрема стегна.
  • Спробуйте використовувати меншу кількість гребків під час тренування.
  • Підтримуйте хороший ритм дихання. Хоча є багато методів, які можна застосувати під час плавання, виберіть той, який для вас максимально комфортний. В ідеалі на кожні три гребки треба дихати.  • Krempel, M., & Jaatun, M. G. (2014). Learn to SWIM. In Proceedings – 9th International Conference on Availability, Reliability and Security, ARES 2014. https://doi.org/10.1109/ARES.2014.82
  • Blanksby, B. A., Parker, H. E., Bradley, S., & Ong, V. (1995). Journal of science and medicine in sport. The Australian Journal of Science and Medicine in Sport. https://doi.org/10.1016/j.jsams.2014.09.010
  • Grey, D., & Sadoff, C. W. (2007). Sink or Swim? Water security for growth and development. Water Policy. https://doi.org/10.2166/wp.2007.021
  • Barros Lázaro, A. (2018). Ejercicios para reducir el miedo al agua en personas con Trastorno del Espectro Autista.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.