Як повернути собі самооцінку після розриву

Розрив може серйозно вплинути на вашу самооцінку. Тому корисно знати, як з цим боротися і що робити для подолання ситуації. Дізнайтеся, як повернути собі самооцінку.
Як повернути собі самооцінку після розриву

Останнє оновлення: 04 березня, 2020

Розрив стосунків може бути болісним, ​​тому ось декілька порад, які допоможуть вам повернути собі самооцінку після розриву.

Якщо стосунки були довгими або токсичними або розрив не був дружнім, цілком ймовірно, що це вплинуло на вашу самооцінку. Щоб відновитись, вам знадобиться чимало часу.

Як повернути собі самооцінку після розриву

Перш за все, важливо зрозуміти, що таке самооцінка, оскільки ви часто чуєте це слово. Психологічні словники часто визначають самооцінку як оцінку, яку ми робимо собі.

Інакше кажучи, самооцінка охоплює всі ті сприйняття, почуття, думки та оцінки, яким ми постійно піддаємось. Деякі дослідження вказують, що:

«Самооцінка – це оцінювання себе. Ці сприйняття та оцінка можуть бути позитивними чи негативними, приємними чи неприємними».

Якщо ви страждаєте від низької самооцінки, емоційний баланс може бути майже неможливим, оскільки перший крок до досягнення цього – це прийняття себе.

Як дізнатись, чи вплинув розрив на вашу самооцінку

як повернути собі самооцінку
Щойно стосунки завершуються, ви можете опинитися в ситуації, коли ви переживаєте чимало емоційних проблем. Однак це не повинно означати кінець усього в нашому житті. Варто визнати, чи переживаєте ви зараз кризу стосунків чи остаточний розрив.

У випадку останнього ви повинні зрозуміти, що вся любов, яка вам потрібна, вже знаходиться всередині вас самих. Однак люди, як правило, шукають її деінде, і це одна з найбільших помилок, яку ви можете зробити після розриву.

Доктор Джилл Вебер вказує, що нормально почуватися розгубленими, сумними чи розлюченими, сумуючи за втратою стосунків. Однак коли стосунки закінчуються, не варто картати себе або звинувачувати. Майже кожен переживав такі ситуації, але ці ситуації не визначають вас як особистість.

Навпаки, навіть якщо людина вже не перебуває у вашому колі, життя триває, і ви повинні вчитися і продовжувати свій шлях. Якщо ви відчуваєте, що деякі з наведених нижче характеристик описують вас, то це розрив впливає на ваше життя, і настав час внести деякі зміни.

Можливо, вас зацікавить: Як вийти з токсичних стосунків

Показники низької самооцінки

 • Відчуття, що життя втратило сенс через те, що людина пішла.
 • Ви почуваєтеся непривабливими, коли дивитесь у дзеркало і навіть думаєте, що ніхто більше зараз не закохається у вас.
 • Можливо, ви думаєте, що людина, яка пішла, була для вас ідеальною і єдиною на планеті.
 • Ви порівнюєте свого колишнього з кожним потенційним партнером, якого зустрічаєте.
 • Ви стаєте недбалими до свого особистого образу та турботи про себе, і більше не піклуєтесь про свою зовнішність. Крім того, ви більше не відчуваєте ентузіазму, ви втратили мотивацію і більше не цікавитесь тим, що любили раніше.
 • Ви відчуваєте такий біль, який не дає чітко думати.
 • Можливо, ви відчуваєте багато вини і думаєте, що якби ви діяли інакше в певних ситуаціях, можливо, ця людина все ж залишилася б біля вас.

Якщо вам здається, що ви ототожнюєте себе з будь-яким із перерахованих пунктів, тоді ви повинні зрозуміти, що ви також можете насолоджуватися перебуванням на самоті. За цей час ви можете по-справжньому пізнати себе і, як результат, справді полюбити себе.

Кроки, щоб повернути собі самооцінку після розриву

як повернути собі самооцінку після розриву
Кінець романтичних стосунків може вплинути на вашу самооцінку. Однак важливо знати, як з цим боротися, щоб це надалі не стало перешкодою.

Немає жодної магічної формули, щоб відновитись після розриву: це потребує лише часу. Однак результати неймовірні, і любов, яку ви зможете мати до себе після цього досвіду, буде набагато більшою. Для початку ви можете скористатися такими рекомендаціями:

 • Просто відпустіть і дайте собі пройти всі стадії горя після розриву, а не намагайтеся придушити свої емоції. Краще розкажіть комусь, кому ви довіряєте, про свої почуття, а не залишайте, щоб все у вас кипіло всередині.
 • Не намагайтеся уникати проблеми, просто дозвольте собі пережити емоції. Це найкращий спосіб перетворити біль і рани на вікна можливості почати життя заново.
 • Після цього процесу ви будете єдиним головним героєм у своєму житті.
 • Проживши цей досвід, ви зрозумієте, що ваше життя не залежить від цієї людини, і не повинно обертатися навколо неї. Ви двоє різних людей, які можуть самостійно реалізувати весь свій потенціал.
 • Встановіть новий розпорядок життя, киньте старі звички, які ви мали з цією людиною.
 • Почніть з пошуку всередину. Щастя – всередині вас, а не в іншій людині. Культивація любові до себе – це вирішальний крок до усвідомлення своєї повноцінності та розуміння того, чому ви не заслуговуєте на токсичні стосунки.
 • Не ятріть рани, повсякчас говорячи про цю людину і про те, що сталося. Варто випустити пару, але згодом ви повинні повернути свою увагу на себе і бути центром власного світу.

Головне…

 • Бережіть себе, любіть себе, дбайте про свою зовнішність. Погляньте в дзеркало і побачте, наскільки ви прекрасні у власних, а не в чужих очах.
 • Ви повинні дбати про своє фізичне та психічне здоров’я. Зверніться по допомогу до психолога, якщо ви хочете, щоб хтось супроводжував вас, поки ви оговтуєтеся. Крім того, поверніться до тих справ, які ви любили раніше.
 • Оточіть себе позитивними речами, забудьте про сентиментальні чи сумні пісні. Нарешті, спробуйте привертати до себе лише радість.

Якщо ви любите і цінуєте себе, ви зрозумієте, що є щось усередині вас, про що ви навіть не знали. Крім того, якщо ви повернете собі самооцінку, ви зможете досягти того, чого раніше навіть і не уявляли. • González Arratia, N., Valdez Medina, J., & Serrano García, J. (2003). Autoestima en jóvenes universitarios. CIENCIA Ergo-Sum.
 • Quispe Rojas, V. (2017). La autoestima. Universidad César Vallejo.
 • Vazquez, A., Jimenez, R., & Vasquez-Morejon, R. (2004). Escala de autoestima de Rosenberg. Apuntes de Psicologia.
 • VV.AA. (2018).A Study on the Self Esteem and Academic Performance Among the Students. https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3121006

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.