Як встановити сильний зв'язок з дитиною

Безсумнівно, кожна мама мріє про те, щоб встановити сильний зв'язок з дитиною. Звісно, немає нічого неможливого. Утім, як і в будь-яких інших стосунках, необхідно не забувати про відкрите спілкування, довіру та підтримку.
Як встановити сильний зв'язок з дитиною

Останнє оновлення: 18 травня, 2019

Міцний та нерозривний зв’язок з дитиною – це те, про що мріє кожна без винятку матір.

Любов мами до своїх дітей – це щире та безкорисливе почуття. Втім, підтримувати гарні стосунки не завжди просто. Саме тому ми вирішили поділитися кількома корисними порадами, які допоможуть вам краще зрозуміти свою дитину та встановити з нею міцний зв’язок на все життя.

У цій статті ми поділимося з вами корисними порадами, завдяки яким ви зможете вивести свій зв’язок з дитиною на новий рівень.

Як матері встановити тісний зв’язок з дитиною?

1. Завжди знаходьте час на спілкування зі своїми дітьми

як встановити тісний зв'язок з дитиною

Не забувайте виділяти трохи вільного часу у своєму розкладі, щоб провести кілька годин зі своєю дитиною. Знайдіть той вид дозвілля, яким вам було б цікаво займатися разом з дітьми. Сядьте та відверто поговоріть зі своєю дитиною. Розпитайте, як у вашої доньки або сина справи у школі та в особистому житті, а після відвертої розмови не забудьте розслабитися та весело провести час. Наприклад, підіть разом у кінотеатр.

Вихідні та свята – це ще одна чудова можливість гарно провести час зі своєю родиною.

Навіть якщо вам часто доводиться працювати на вихідних або у святкові дні, неодмінно виділяйте хоча б кілька годин на проведення дозвілля з дітьми. Втім, не забувайте при цьому поважати й особистий простір ваших дітей. Якщо у них є свої плани, не намагайтеся їх зірвати. Дайте нащадкам зрозуміти, що ви поважаєте їхні рішення та плани на день.

Найкраще, щоб у вашій родині всі розуміли, що окрім спільних розваг існують певні обов’язки. Тож якщо сьогодні у вас не виходить провести час разом, ви неодмінно зможете це зробити завтра, коли владнаєте всі справи.

2. Вивчіть вподобання своєї дитини

вподобання дитини

Дізнайтеся, які хобі є у вашої дитини. Таким чином ви зможете спланувати спільне дозвілля та розваги. Спостерігайте за своєю дитиною, проте не намагайтеся поводитися нав’язливо. Зверніть увагу на те, чим ваші діти займаються у вільний час, яке у них хобі, які кольори їм подобаються та які програми вони полюбляють дивитися по телебаченню. Уважно запам’ятовуйте все, що чуєте від доньки чи сина під час спілкування.

Регулярно спостерігайте за своїми дітьми, щоб убезпечити їх від спілкування та проведення дозвілля з поганою компанією. Друзі-розбишаки можуть негативно вплинути на поведінку вашої дитини та підбити її на погані вчинки.

Якщо дитина любить читати, дізнайтеся, що саме вона читає, і чому їй подобається саме цей жанр. Якщо ваші донька або син люблять дивитися фільми чи мультфільми на відео, виділіть трохи часу, щоб переглянути їхні улюблені записи разом. Якщо ваша дитина полюбляє ігри, запитайте у неї, яка саме гра є її улюбленою і чому.

Таким чином ви зможете вивчити смаки своїх дітей, а вони почуватимуться щасливими від того, що батьки щиро цікавляться їхнім життям. До того ж, діти радо погодяться розділити з вами свої улюблені заняття та весело провести дозвілля.

3. Завжди допомагайте дітям з домашнім завданням

як підтримувати зв'язок з дитиною

Якщо ви намагаєтеся встановити міцний зв’язок з дитиною, завжди будьте готовими простягнути руку допомоги. Коли батьки допомагають дітям виконувати їхні щоденні обов’язки, вони дають їм безцінний досвід та незабутні спогади, що супроводжуватимуть їх впродовж усього життя. Сядьте поруч з дитиною та виконайте домашнє завдання разом. Як матір, ви повинні завжди контролювати навчальний процес своїх дітей та забезпечувати підтримку у скрутні моменти. Не варто сприймати цю пораду надто буквально – не виконуйте всю роботу замість дитини, просто допоможіть їй знайти правильну відповідь з вашою підтримкою.

Не забувайте хвалити дітей за гарні оцінки та казати, що ви пишаєтеся їхніми успіхами. Якщо у вашої дитини невдалий день, не відштовхуйте її від себе і у жодному разі не сваріть, адже це тільки зіпсує ваші стосунки. Скажіть дітям, що вони можуть прийти до вас з будь-якою проблемою, і ви їх неодмінно розрадите та підтримаєте. Переконайтеся, що навчальний процес не перевтомлює ваших дітей. Допоможіть доньці або сину підготуватися до екзамену або контрольної в ігровій формі або попросіть їх уявити себе вчителем та пояснити матеріал вам.

4. Не забувайте відверто спілкувати з дітьми та вислуховувати їх

Спілкування є основою будь-яких стосунків, і для того, щоб встановити сильний зв’язок з дитиною, також потрібно відверто спілкуватися з нею на всі теми. Завжди слухайте свою дитину та повторюйте, що ви відкриті до спілкування будь-якої миті. Неодмінно скажіть своїй дитині, що ви завжди поруч для того, щоб її вислухати, зрозуміти та дати пораду.

Розмовляйте зі своїми дітьми лагідно. Завжди переходьте одразу до суті розмови. Так ваша дитина зрозуміє, що ви справді зацікавлені у вирішенні проблеми, а не просто намагаєтеся прочитати їй повчальну лекцію. Під час спілкування завжди дивіться дитині просто у вічі, і спробуйте заохотити її робити те саме.

Проявляйте інтерес до тих речей, які цікавлять вашу дитину. Наприклад, якщо ваша дитина хоче піти у кіно з друзями, не варто їй цього забороняти. Натомість краще розпитайте, з ким вона туди йде та який саме фільм вони переглядатимуть.

5. Завжди підтримуйте свою дитину

встановити зв'язок з дитиною за допомогою підтримки

Без щирої підтримки встановити міцний зв’язок з дитиною практично неможливо. Щойно ви зрозумієте, якими талантами володіють ваша донька або син, неодмінно запишіть їх у гурток для подальшого розвитку навиків.

Наприклад, віддайте дитину на плавання, танці, музику, тощо. У жодному разі не примушуйте займатися тим, що їм не вподоби. Обов’язково підтримуйте дитину на кожному етапі її життя.

Докладайте всіх можливих зусиль для того, щоб завжди відвідувати всі важливі події та виступи своїх дітей та висловити їм свою підтримку у важку мить. Неодмінно скажіть дитині, що незалежно від результату, ви однаково будете нею пишатися. Переконайтеся, що донька або син можуть завжди розраховувати на вашу підтримку, схвальну усмішку та заохочувальні оплески.

У випадку, якщо ви не маєте змоги відвідати виступ своєї дитини, поясніть, що не можете вплинути на ситуацію та змінити хід подій. Не забудьте нагадати дітям, що вони завжди можуть на вас розраховувати, навіть якщо цієї миті вас немає поруч. Побажайте успіху та неодмінно скажіть, що вірите у їхній успіх.

6. Довіряйте своїй дитині

Не забувайте, що діти іноді обманюють дорослих. Утім, часто причиною цього стає те, що діти бачать, як їхні батьки вдаються до брехні, а тому вважають таку поведінку цілком прийнятною. Будьте чесними не тільки зі своїми дітьми, але й з усіма іншими людьми зі свого оточення.

Завжди дотримуйтеся своїх обіцянок та навчайте того ж своїх дітей. Якщо ваша дитина дала слово, прослідкуйте, щоб вона неодмінно його дотрималася.

Якщо ви помітили, що ваша дитина сумлінно дотримується своїх обов’язків, дайте їй більше свободи та продемонструйте свою повну довіру до неї. Час від часу обов’язково хваліть дитину та пропонуйте їй винагороду за успішно виконані завдання.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.