Який зв'язок між захворюваннями горла і кишечника

Попарте ноги в гарячій воді протягом 20 хвилин і ви відразу відчуєте миттєве полегшення болю в горлі. Це пояснюється тим, що організм намагатися вирівняти температуру тіла в цілому.
Який зв'язок між захворюваннями горла і кишечника

Останнє оновлення: 23 грудня, 2018

Заголовок цієї статті може здивувати вас, але це не єдиний приклад дивовижних зв’язків, які були виявлені між різними частинами тіла.  Про це говорить традиційна китайська медицина, рефлексологія, іридологія і не тільки. У цій статті ми пояснимо, як і чому вам слід дбати про здоров’я кишечника, якщо ви страждаєте на такі захворювання горла, як тонзиліт, фарингіт, афонія і т.д.

Зв’язок горла і кишечника відомий давно

Наші предки дійсно цікавились медициною з давніх-давен. Тому їм завжди вдавалось знаходити прості доступні засоби для вирішення повсякденних проблем. Якщо йшлося про ангіну, особливо, коли хворіли діти і біль у горлі повторювався часто, вони, не вагаючись, використовували клізму, оскільки знали про зв’язок захворювань горла і кишечника.

Раніше клізми використовували досить часто, адже відомо, що погане функціонування кишечника може призвести до численних проблем зі здоров’ям, і, запевняємо вас, клізма майже відразу може зарадити у певній ситуації.

У наш час, коли медицина досягла фантастичних успіхів, такий простий засіб очищення кишечника, як клізма, не втрачає своєї популярності.

Клізми ставлять зазвичай за допомогою гумової груші, яку і досі можна купити в аптеках, оскільки вона є найшвидшим і найбільш зручним способом для очищення кишечника.

Щоб зробити клізму, вам потрібно заповнити грушу теплою водою, але ні в якому разі не водопровідною, слід використовувати чисту воду. Край груші змастіть маслом чи лубрикантом і вставте його в анус, при цьому слід лягти на лівий бік.

Введіть воду у кишку. Кількість води залежить від вашого відчуття – якщо ви відчуваєте, що вже досить, вийміть грушу.

Ви можете ставити клізму декілька разів на день, якщо у вас болить горло.

Гумова груша

Перевірте кишечник

Якщо у вас часто болить горло і хвороба з’являється без видимої на то причини, а лікувати горло стає практично неможливо за допомогою медикаментів, варто звернути увагу на зв’язок горла і кишечника. Це допоможе виключити наявність таких захворювань як:

  • Синдром подразненого кишечника: хронічне захворювання, яке викликає біль в кишечнику, діарею та/або запори. Це може бути пов’язано з нервозністю або сильними переживаннями.
  • Запор: це одна з найбільших проблем сьогодення і, головним чином, запор виникає через погане неправильне харчування, через вживання занадто великої кількості рафінованих продуктів і через малорухливий спосіб життя (недостатню фізичну активність). Для лікування запору у домашніх умовах є багато методів, причому кожна людина знає свій організм краще будь-якого лікаря і підбирає собі способи, які найбільш підходять для неї.
  • Кишкові паразити: захворювання, які викликані наявністю в організмі мікроорганізмів, трапляються досить часто, але про них дуже мало відомо. Найбільш відомим захворюванням є кандидоз, але в дійсності їх існує дуже багато і всі вони мають різні симптоми. Ось чому буває дуже важко визначити, яке саме захворювання у хворого. Такі захворювання можуть спровокувати втому, нервозність, втрату апетиту, погане травлення, свербіж у носі або в області ануса і т.д.
  • Дивертикулит: при цьому захворюванні на стінках товстої кишки утворюються невеликі потовщення.

Мікрофлора кишечника

Мікробіологічна флора кишечника регулює роботу всього організму і якщо виникає дисбаланс в її роботі, то це неминуче веде до хвороб. Мікробіота (мікрофлора) кишечника відіграє найважливішу роль в нормальному і злагодженому функціонуванні всіх систем організму.

Якщо ви дійсно хочете вилікувати горло, вам слід попіклуватися про стан кишечника і вилікувати будь-які хвороби, що вражають цей орган.

Отже, основним фактором є піклування про мікрофлору, кількість якої може серйозно коливатися від будь-якого захворювання кишечника, а також від поганого харчування чи прийому медичних препаратів.

Ви можете піклуватися про мікрофлору кишечника двома способами:

  • Їжте продукти, які сприяють відновленню мікрофлори кишечника –  це, перш за все, ферментовані продукти, наприклад, квашена капуста, йогурт, кефір. Найкраще приготувати ці продукти власними руками, так ви будете переконані, що вони не містять штучних інгредієнтів і будуть багаті на необхідні організмові поживні речовини.
  • Приймайте спеціальні добавки для відновлення мікрофлори кишечника, особливо в тому випадку, коли ви приймаєте будь-які лікувальні медичні препарати.
Зв'язок горла і кишечника

Непереносимість деяких продуктів

Якщо у вас існують проблеми з кишечником, обов’язково потрібно знати відповідь на питання, чи якась харчова непереносимість характерна для вашого організму, що і може стати причиною захворювання кишечника і приносити велику шкоду всьому організмові.

Харчову непереносимість не так просто визначити, як, наприклад, алергію, оскільки при алергії ви відразу бачите миттєву реакцію. Харчова непереносимість проявляється повільно і поступово, ось чому її так важко діагностувати.

У вас може бути непереносимість до будь-якого продукту. Існує багато різних лабораторних тестів, які допоможуть провести діагностику.

Але майте на увазі, що найбільш поширеними продуктами, які людський організм не переносить у більшості випадків – це продукти, які містять глютен і лактозу. Ви також можете страждати на харчову непереносимість до певних фруктів, горіхів або харчових добавок.

Хліб

Спробуйте попарити ноги у гарячій воді

Навіть якщо цей засіб не завжди допомагає знизити запалення горла та повністю вилікувати його, гаряча ванна для ніг може забезпечити негайне полегшення болю в горлі. Оскільки, коли температура ніг через гарячу воду піднімається, то температура у верхній частині тіла різко знижується.

Опустіть ноги в гарячу воду хоча б на 20 хвилин. Якщо вода остигає, додайте більше гарячої води. Після цього закутайте ноги в ковдру і потримайте їх в теплі деякий час.

Сподіваєємося з нашої статті ви дізналися про те, на що впливає взаємозв’язок горла і кишечника та в майбутньому будете знати, де шукати корінь тої, чи іншої проблеми. Зображення люб’язно надані Pavel Fiskovich, mfcorwin та didriks.

It might interest you...
Запалене горло: натуральні методи лікування
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Запалене горло: натуральні методи лікування

Хто тут ніколи не мав запалене горло? Це болісний досвід, який робить щоденне життя нестерпним. Боляче говорити, дихати... чи є спосіб цього позбут...  • Macpherson, A. J., & Harris, N. L. (2004). Interactions between commensal intestinal bacteria and the immune system. Nature Reviews Immunology. https://doi.org/10.1038/nri1373
  • Parvez, S., Malik, K. A., Ah Kang, S., & Kim, H. Y. (2006). Probiotics and their fermented food products are beneficial for health. Journal of Applied Microbiology. https://doi.org/10.1111/j.1365-2672.2006.02963.x
  • Biesiekierski, J. R., Newnham, E. D., Irving, P. M., Barrett, J. S., Haines, M., Doecke, J. D., … Gibson, P. R. (2011). Gluten Causes gastrointestinal symptoms in subjects without celiac disease: A double-blind randomized placebo-controlled trial. American Journal of Gastroenterology. https://doi.org/10.1038/ajg.2010.487