Звички, які можуть призвести до пошкодження стегна

Вам уже відомо, що надмірна вага шкодить вашому здоров'ю в цілому, а, отже, і вашим кісткам. А це – стегна і коліна, які страждають найбільше.  
Звички, які можуть призвести до пошкодження стегна

Останнє оновлення: 15 лютого, 2019

Біль у тазостегнових суглобах – більш поширене захворювання у жінок, ніж чоловіків. Ймовірність перелому стегна збільшується із віком. Отже, це досить актуальна проблема, про яку слід знати більше. Читайте далі, сьогодні ми поговоримо про звички, які можуть призвести до пошкодження стегна.

Якщо ви вже відчуваєте печіння або біль у нижній частині спини, який досягає сідниці або, якщо ви маєте гострий біль у стегні при ходьбі або підйомі по сходах, обов’язково зверніть увагу на інформацію в сьогоднішній статті про звички, які можуть призвести до пошкодження стегна.

Проконсультуйтеся з лікарем щодо цих проблем і не бійтеся змінити свої щоденні звички, щоб поліпшити загальну якість життя.

Які звички можуть призвести до пошкодження стегна?

Перш за все, варто сказати, що у більшості випадків біль у стегні – це спадкова хвороба. Такі хвороби, як артрит і навіть остеопороз, є повсякденними факторами, які можуть погіршувати здоров’я ваших кісток і суглобів.

Якщо вам відомо, що у вашій родині хтось має болі в стегні або в тазостегновому суглобі, то просто необхідно знати, як покращити свої звички і здоров’я стегон, адже це має вирішальне значення. Дуже важливо, щоб ви мали здоровий, повноцінний раціон харчування, регулярно займалися спортом і виконували профілактичні рекомендації, які ми пропонуємо нижче. Так ви уникнете багатьох проблем.

Дізнайтеся більше про звички, які можуть завдати шкоди здоров’ю тазостегнових суглобів.

1. Сидячий спосіб життя

Без сумніву, ви вже знаєте про це. Дивно та іронічно в цій ситуації, що незважаючи на те, що всі знають про проблеми з кістками, та про те, що сидячий спосіб життя дуже впливає на здоров’я кісток, багато хто вибирає саме такий спосіб життя, а він очевидно зовсім не сприяє здоров’ю.

Порахуйте, скільки годин на день ви сидите і не встаєте з місця? А скільки годин ви проводите стоячи та не рухаючись? Пам’ятайте, що ваші стегна є частиною суглоба, який легко перевантажується.

Як часто, наприклад, коли ви встаєте з ліжка, ви відчуваєте раптовий біль в стегні? Ще одне поширене відчуття – гострий біль в кінці дня, який віддає в сторону живота або сідниць. Тож пам’ятайте: постійний сидячий спосіб життя є одним з найбільших ворогів ваших здорових кісток і суглобів.

Сидячий спосіб життя, який ведуть багато людей, не сприяє здоров’ю кісток, та й, зрештою, і здоров’ю загалом. Сучасне життя, коли доводиться вести автомобіль, довгий час сидіти в офісі або здійснювати тривалі перельоти, значно ускладнює вирішення цієї проблеми.

Якщо вам доводиться багато часу проводити в сидячому положенні, варто подумати про те, як урізноманітнити свій день, щоб більше рухатися.

причини пошкодження стегна

 

2. Погане харчування

Ви, можливо, у житті спробували багато різних дієт, наприклад, щоб втратити вагу, але чи слідкували ви за тим, щоб ваш організм отримував необхідні поживні речовини, у тому числі достатню кількість кальцію, фосфору і магнію?

Жінки часто не отримують у достатній кількості цих трьох мінералів, і їхні кістки і суглоби, як результат, втрачають щільність, з’являться хворобливі больові проблеми із стегнами.

Будьте обережними при вживанні безалкогольних та алкогольних напоїв, солодощів, кави, шоколаду, тютюну і навіть червоного м’яса. Усі ці продукти сприяють втраті магнію в організмі, а також містять амінокислоти, які призводять до виведення кальцію через сечу.

Добре думайте, коли вибираєте чергову дієту для схуднення, як і про те, які продукти, ви їсте, чи корисні вони для здоров’я кісток, або ж навпаки, небезпечні.

 

3. Регулярне носіння взуття на високих підборах

Регулярне носіння взуття на високих підборах – це велике навантаження на хребет, яке викликає пошкодження нижньої частини спини, і, як результат, стегон. Природно, що взуття на високих підборах робить ноги стрункими і привабливими. Цілком можливо, що ваша робота вимагає такого стилю.

 

Однак часте носіння саме взуття на високих підборах може провокувати появу серйозних проблем. Тому радимо взувати туфлі на шпильках тільки на свята; на щодень віддайте перевагу комфортнішому взуттю, яке забезпечить кращу підтримку стоп, що, у свою чергу, сприятливо позначиться на всьому організмі. Намагайтеся не носити нічого вищого, ніж 5 см. Вищі підбори можуть призвести до серйозних травм.

4. Остерігайтеся падінь

Ви вже знаєте, що ризик зламаного стегна збільшується з віком, у період, коли ви вже втратили деяку масу кісткової тканини і тазостегновий суглоб став крихким. Але будьте обережними з будь-яким рухом: іноді просто неправильний крок може призвести до перелому чи надриву стегна.

І не має значення, вам 20 чи 40 років, оскільки визначеного віку для даного виду травми немає. Якщо ви не будете правильно піклуватися про здоров’я своїх кісток, то можете здобути серйозніші ускладнення в майбутньому.

 

Якщо ви серед тих людей, які люблять багато бігати або грати у різні види спорту, завжди носіть хороше спортивне взуття і спробуйте уникати великого навантаження на свій організм.

Як краще піклуватися про стегна?

  • Збільшення споживання магнію і кальцію вбереже від пошкодження стегна. Ви можете знайти ці мінерали в багатьох продуктах, але якщо у вас є спадкові проблеми зі стегнами, також проконсультуйтеся зі своїм лікарем, щоб він виписав вам добавки, призначені безпосередньо для запобігання втраті маси кісток. У аптеках продають багато різних препаратів, які можуть допомогти підвищити рівень цих необхідних мінералів для живлення й зміцнення кісток.
  • Обов’язково спробуйте зайнятися таким видом фізичної діяльності, як плавання. Якщо у вас є можливість поплавати в басейні, не нехтуйте нею. Хоча би раз на тиждень знайдіть час піти в басейн і отримати задоволення від часу, проведеного у воді. Такий вид фізичного навантаження ідеально підходить для зміцнення кісток, м’язів та суглобів. З басейну ви будете повертатися додому з почуттям оновлення і розслаблення!
  • Завжди стежте за своєю вагою, це може бути критичним для пошкодження стегна. Ожиріння або надлишкова вага навіть на кілька кілограмів є прямим ворогом здоров’я стегон та колін. Це в буквальному сенсі додаткова вага на кістки, і це заважає вільно рухатись. Намагайтеся підтримувати здорову вагу і їсти різноманітну та поживну їжу. Якщо ви виявите, що з роками метаболізм сповільнюється, а це заважає підтримувати здорову вагу, зверніться до дієтолога. Ваш організм вартий догляду та піклування!


  • Brooks AG, Redmond J, Domb BG. Hip diagnosis and decision making. In: Miller MD, Thompson SR, eds. DeLee and Drez’s Orthopaedic Sports Medicine. 4th ed. Philadelphia, PA: Elsevier Saunders; 2015:chap 80.
  • Guyton JL. Hip pain in the young adult and hip preservation surgery. In: Azar FM, Beaty JH, Canale ST, eds. Campbell’s Operative Orthopaedics. 13th ed. Philadelphia, PA: Elsevier; 2017:chap 6.
  • Buckley L, Guyatt G, Fink HA, Cannon M, Grossman J, Hansen KE, et al. 2017 American College of Rheumatology Guideline for the Prevention and Treatment of Glucocorticoid-Induced Osteoporosis. Arthritis Rheumatol. 2017;69(8):1521-1537

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.