Звички, які можуть допомогти знизити ризик деменції

Щоб знизити рівень деменції, важливо залишатися як фізично, так і розумово активними, щоб покращити кровообіг та нейронні зв’язки. Соціальна взаємодія теж дуже важлива та корисна.
Звички, які можуть допомогти знизити ризик деменції

Останнє оновлення: 19 листопада, 2019

Може здатися неправдоподібним, але міжособистісні стосунки дуже важливі, оскільки допомагають знизити ризик виникнення деменції.

На жаль, це захворювання розвивається та прогресує поступово, вражаючи функції мозку. Проте деякі звички можуть допомогти знизити ризик деменції.

У цій статті розповімо про важливість емоційної стабільності, фізичної та соціальної активності, а також розумової діяльності.

Деменція

Деменція характеризується втратою або зниженням певних розумових здібностей . Вона особливо впливає на пам’ять, поведінку та процес мислення.

На жаль, погіршення є хронічним та поступовим. Це захворювання проявляється  зазвичай у похилому віці, навіть тією мірою, що люди стають повністю залежними.

Окрім генетичної схильності, деякі фактори підвищують ризик виникнення деменції:

 • Гіпертонія
 • Високий рівень холестерину
 • Куріння
 • Діабет
 • Певні види депресії
 • Травми голови, результатом яких є втрата свідомості
 • Серцево-судинні захворювання
 • Вплив важких металів, таких як ртуть

Обов’язково прочитайте статтю:  5 фактів про користь магнію для покращення розумових здібностей

Як знизити ризик деменції

 1. Тренуйте пам’ять

По-перше, одним з найбільш поширених симптомів деменції є втрата пам’яті. Саме тому рекомендовано тренувати пам’ять щодня.

 • Щодня перед сном прокручуйте в голові усі події, які з вами відбулися.
 • До того ж звертайте увагу на те, коли займаєтеся новою справою, відвідуєте якесь нове місце або з кимось зустрічаєтеся. Зосередьтеся на тому, що ви дізналися, вивчили чи побачили.

2. Розвивайте здібності

Є люди, яких більше цікавлять числа, інші краще запам’ятовують слова. Робіть вправи  для мозку, щоб розвивати свої здібності.

Якщо ви добре рахуєте, ваш вибір – це головоломки Судоку. Якщо ви маєте талант до швидкого запам’ятовування слів, вам потрібно щодня читати.

3. Беріть участь у зустрічах та обговореннях

Усі види соціальної діяльності, які включають взаємодію з людьми та розвиток  інших способів мислення, стимулюють мозок, тим самим допомагаючи знизити ризик деменції. Приміром, участь у різних заходах підвищує розумову діяльність шляхом обміну думками.

Обговорення та захист своєї думки змушує нейрони працювати та реактивує багато можливостей, які чинять супротив виникненню деменції.

Через мову, дискусії та бесіди з друзями, пам’ять, міркування та мозковий штурмусе це функціонує та тренується. Це дуже важливо, оскільки хвороба Альцгеймера впливає на здатність особи запам’ятовувати нову інформацію.

4. Дбайте про емоційну стабільність

Дуже важливо, щоб пацієнт з деменцією відчував любов і розуміння їхньої родини.

На жаль, багатьом людям надзвичайно важко справитися із дегенеративним захворюванням члена сім’ї. Усе ж таки емоційна стабільність допомагає поліпшити якість життя хворого.

Саме тому догляд за пацієнтами повинен бути всебічним. Психологічні, соціальні та емоційні потреби хворого повинні бути задоволені. Вірте чи ні, але це сприяє зниженню ризику виникнення деменції, а якщо хворий вже страждає на це захворювання, перебіг хвороби уповільнюється, а також уповільнюється і втрати ним різним здібностей.

Читайте статтю: Емоційне виснаження: як відновити свою енергію

5. Залишайтеся активними

Нарешті, гарною звичкою, що допомагає зменшити ризик деменції, є фізична активність, а точніше всі види діяльності, які включають як психічне, так і фізичне здоров’я. Загалом, фізична активність покращує серцево-судинне здоров’я та кровообіг. Тому активна і жвава діяльність – це найкращий спосіб зменшити ризик цього дегенеративного захворювання.

Тому рекомендовано робити фізичні вправи принаймні 30 хвилин на день. Насправді, необхідно виконувати дійсно важкі для вас вправи.

Потрібно також позитивно мислити та навчитися адаптуватися до змін.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.