Чому корисно пити воду натщесерце?

Ваші м'язи складаються з води на 75%, мозок - на 90%, 22% води у є кістах та 83% у крові. Споживання води натщесерце допомагає організму виводити токсини і також може сприяти втраті ваги.
Чому корисно пити воду натщесерце?

Останнє оновлення: 31 травня, 2021

Ви вже знаєте, що вашому організму потрібно чимало води кожного дня натщесерце, щоб підтримувати належний рівень рідини та правильно функціонувати. Ця важлива рідина володіє численними корисними властивостями для здоров’я, які досить часто ми просто не помічаємо, хоча насправді, без них люди б просто не змогли жити.

Згідно з думкою спеціалістів, ваші м’язи складаються з води на 75%, мозок – на 90%, 22% води у є кістах та 83% у крові. Погляньте на ці цифри і задумайтесь, наскільки важливо пити достатню кількість води кожного дня, щоб залишатися здоровим.

Для особливо позитивного впливу води на здоров’я рекомендовано пити воду перед сніданком після того, як ви прокинулись. У цій статті ми розповімо про те, чому корисно пити воду натщесерце?

Чому корисно пити воду натщесерце?

Якщо ви привчите себе щодня пити воду на голодний шлунок, це принесе неймовірну користь вашому здоров’ю. Усім органам людського організму для роботи потрібна вода, і тому найкраще починати живити їх вже одразу після того, як ви прокинулись.

Споживання води натщесерце допомагає вивести токсини та інші відходи, які утворюються та накопичуються в організмі та можуть негативно впливати на стан вашого здоров’я.  Пийте воду одразу після того, як прокинулись, і це допоможе очистити організм та навіть пришвидшить метаболізм.

Коли ви п’єте воду натщесерце, вона дарує вам ще й інші переваги, як-от: регулювання температури тіла, підтримування належного рівня води в життєво важливих органах, краще засвоєння поживних речовин та насичення киснем клітин.

Також споживання води на голодний шлунок може допомогти при боротьбі з зайвою вагою, адже вона забезпечує вам відчуття ситості, яке погамує ваше бажання їсти більше, ніж вам насправді потрібно.

Як правильно пити воду?

Важливо знати, як правильно пити воду для того, щоб  скористатися усіма її надзвичайними властивостями. Спеціалісти радять пити щонайменше 2 літри води на день і чотири склянки з них випивати зранку.

Але вам не потрібно намагатися залити у себе всю воду на раз, адже це може мати радше негативний, ніж позитивний ефект. Для максимальної користі від води потрібно пити її повільно маленькими ковтками протягом цілого дня.

До того, щоб пити воду на голодний шлунок кожного для, можна з часом себе привчити. В ідеальному варіанті воду потрібно пити за годину до сніданку. Ми торочимо, що потрібно випивати 4 склянки, але, по суті, потрібно визначати кількість води залежно від того, наскільки сидячий або активний спосіб життя ви ведете.

У воді, яку ви п’єте протягом дня, не повинно міститися фтору, вапна та інших хімічних речовин. Найкраще пити воду кімнатної температури або трошки прохолодну. Для посилення зволожувальної дії можете додати трохи лимонного соку.

Водна терапія

У Японії пити воду на голодний шлунок досить популярно. Японці вірять у так звану “водну терапію”, підтверджену Японською медичною асоціацією.

Доведено, що вона бореться як з новими, так і зі старими захворюваннями та розладами, у тому числі:  головними болями, серцево-судинними проблемами, артритом, епілепсією, ожирінням, бронхітом, астмою, туберкульозом, менінгітом, хворобами нирок і сечовивідних шляхів, блювотою, гастритом, діареєю, гемороєм, цукровим діабетом, запорами, захворюваннями очей, раком, проблемами з менструальним циклом, розладами вух, носа і горла.

Як японці застосовують водну терапію?

  • Як тільки ви прокинулись, випийте чотири склянки води. Навіть перед тим, як чистити зуби або з’їсти щось. Пийте її повільно та робіть невеличкі паузи між кожними склянками.
  • Тепер можете почистити зуби та починати збиратись, але намагайтеся не їсти протягом наступних 45 хвилин. 
  • Через 45 хвилин можете поснідати .
  • Після сніданку не їжте нічого протягом двох годин.
  • Якщо ви не впевнені, що зможете випити чотири склянки води одразу після того, як прокинулись, почніть з однієї чи двох склянок, а потім поступово допийте решту необхідної до норми води.

Результати водної терапії

вода з льодом та лимоном

Японська водна терапія не має побічних ефектів, втім, поки ви ще звикаєте пити більшу кількість води, ви можете частіше хотіти в туалет.

У деяких людей також можуть проявлятися симптоми детоксифікації, як от свербіж, запаморочення, головні болі, нудота, розлади шлунку, діарея, і багато іншого. Але це поширені симптоми, які виникають, коли організм виводить токсини та бореться проти шкідливих сполук, яких потрібно позбутися.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.