Секрети запобігання нічному кислотному рефлюксу

Кислотний рефлюкс у нічний час може ускладнити засинання. На щастя, ви можете контролювати його за допомогою деяких змін способу життя. У цій статті ви отримаєте найкращі поради щодо запобігання нічному кислотному рефлюксу.
Секрети запобігання нічному кислотному рефлюксу

Останнє оновлення: 06 березня, 2021

Тисячі людей постійно шукають шляхи запобігання нічному кислотному рефлюксу. Хоча цей стан може виникати в будь-який час доби, у багатьох людей рефлюкс частіше спостерігається вночі й насправді може спричинити розлади сну.

Кислотний рефлюкс або гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) викликає ослаблення стравохідного сфінктера – тієї частини тіла, яка дає шлунковій кислоті підніматися в стравохід і рот. Як наслідок, людина має дискомфортне відчуття печіння або подразнення, що часто супроводжується болем у грудях, печією та труднощами при ковтанні.

На щастя, у більшості випадків він досить легкий і не призводить до серйозних ускладнень. Однак доцільно робити все можливе для запобігання цьому стану, оскільки це може вплинути як на ваш сон, так і на якість життя загалом.

Нижче ми поділимося деякими порадами для запобігання нічному кислотному рефлюксу.

Чому в мене нічний кислотний рефлюкс?

Кілька чинників пов’язані зі збільшенням кислого рефлюксу протягом ночі.

Перш за все, це пов’язано з важкими та шкідливими вечерями, особливо тими, які ви їли незадовго до сну. Оскільки це заважає травленню і тіло знаходиться в лежачому положенні вночі, тонус сфінктера стравоходу знижується, а кислота піднімається назад в стравохід і рот. Те ж саме відбувається, коли ви п’єте дуже гарячі напої перед сном або лежите в невідповідному положенні.

Ця проблема вражає також курців, людей, які страждають від стресу, і тих, хто носить тісні піжами. Тому перша стратегія лікування – покращити свій спосіб життя, виправивши шкідливі звички, які можуть викликати або погіршувати його.

Секрети запобігання нічному кислотному рефлюксу

секрети запобігання нічному кислотному рефлюксу
Кілька заходів можуть допомогти запобігти появі кислотного рефлюксу в нічний час, особливо коли це повторюється або погіршується. Хоча важливо проконсультуватися з лікарем, щоб визначити, у чому саме основна причина симптомів, ці рекомендації стануть вам у пригоді.

Уникайте їжі перед сном

Хоча ви не повинні лягати спати, не ївши вечерю, і не варто їсти безпосередньо перед сном.

Ідеальна звичка – їсти легку вечерю за 2-3 години до сну. Таким чином, виділення кислоти в шлунку буде контролюватися перед сном.

Обмежте споживання дратівливих продуктів

Їжа, що підвищує рівень кислоти, може погіршити симптоми нічного рефлюксу.

Тому доцільно обмежити споживання помідорів, кофеїну, м’ясної нарізки, смаженої їжі, гострих страв та алкогольних напоїв, особливо на ніч.

Підніміть підголів’я ліжка

Однією з найкращих речей, які ви можете зробити для запобігання нічному кислотному рефлюксу в нічний час, – спати з трохи піднятим тулубом. Тому доцільно підняти підголів’я ліжка.

Коли ви займаєте горизонтальне положення, живіт і горло знаходяться на однаковій висоті, що утримує шлункову кислоту на місці.

Спіть на лівому боці

звички для запобігання нічному кислотному рефлюксу
Сон на лівому боці може зменшити кислотний рефлюкс у нічний час.

З анатомічних причин сон на правому боці більше піддає стравохідний сфінктер впливу шлункової кислоти, викликаючи рефлюкс.

Скиньте зайву вагу

Пацієнтам із зайвою вагою та ожирінням потрібно схуднути, щоб контролювати кислотний рефлюкс.

Через накопичення черевного жиру збільшується здавлення шлунка, а шлункова кислота піднімається назад в стравохід.

Уникайте куріння та алкоголю

Не варто курити і пити, якщо у вас кислотний рефлюкс, оскільки ці звички можуть навіть посилити симптоми.

Одягайтеся зручно, щоб запобігти відтоку кислоти в у нічний час

Для вашої зручності та здоров’я найкраще вибирати вільний одяг для сну.

Занадто щільна піжама може підвищити внутрішньочеревний тиск, даючи шлунковій кислоті піднятися в стравохід.

Керуйте своїм стресом

Правильне управління стресом не тільки знижує ризик нічного кислотного рефлюксу, але й також сприяє покращенню якості сну.

Для цього рекомендуємо такі методи релаксації, як медитація, йога та читання.

Зверніться до лікаря

Якщо ваші симптоми тривають або посилюються, попри застосування цих рекомендацій, краще звернутися до лікаря. Він зможе визначити причину та призначити найкраще лікування.

Що приймати від нічного кислотного рефлюксу

засоби для запобігання нічному кислотному рефлюксу
Окрім застосування згаданих рекомендацій, для зняття дискомфорту, викликаного кислотним рефлюксом у нічний час, можна приймати антациди, такі як Гавіскон.

Завдяки подвійній дії він не дає кислоті потрапити до стравоходу, а отже бореться з відчуттям печіння, одночасно швидко нейтралізуючи зайву кислоту в шлунку.

Прочитайте інструкцію до цього препарату та проконсультуйтеся з фармацевтом.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.