Чи варто зберегти стосунки попри невірність?

Зрада може розірвати навіть найсильніші зв'язки, але коли справа доходить до любові, прощення відкриває нові шляхи і робить стосунки сильнішими. Виникає питання: чи варто зберегти стосунки попри невірність?
Чи варто зберегти стосунки попри невірність?

Останнє оновлення: 16 лютого, 2021

Зберегти стосунки попри невірність і намагатися повернути довіру у ваші стосунки можна, але це нелегко.

Перелюб старий, як шлюб. Протягом тривалого часу чоловікам дозволялося зраджувати майже без наслідків через біологічні та еволюційні теорії, які обґрунтовували їхню потребу бути невірними. Проте сьогодні більш прогресивне суспільство почало засуджувати це через важливість здорових сімей як основи суспільства.

Боротьба з невірністю не є легким завданням, і в багатьох випадках це може призвести до закінчення стосунків. Проте, якщо обидві сторони зацікавлені в продовженні, вони не повинні закінчуватися. Усе залежить від ставлення учасників, а певні погляди є основою для примирення.

Чи можна оговтатися від невірності?

як зберегти стосунки попри невірність
Довіра є основою всіх стосунків. Потрібні час і зусилля, щоб їх побудувати, і все ж вони можуть зламатися за лічені секунди.

Вас спіткала невірність? Люди зазвичай переживають моменти заперечення, шоку, гніву, депресії, відчаю і плутанини. Однак після перших емоцій може постати дилема: чи треба зберегти стосунки попри невірність, чи розірвати їх взагалі.

Потрібно взяти до уваги ці два аспекти, щоб дати людині другий шанс:

І той факт, що ви любите свого партнера, і він теж вас любить, доповнює усвідомлення того, що він щиро шкодує за свій злочин перед вами, і ваші стосунки є дуже важливими причинами для подолання цієї ситуації.

Якщо ви вирішили зберегти стосунки, зверніть увагу на такі поради:

Розмовляйте один з одним

Спілкування є ключем до здорових стосунків. Сядьте поруч і розмовляйте. Проаналізуйте і поговоріть про те, що пішло не так, що спіткало зблизитися з іншою людиною. Не давайте своїм емоціям вас контролювати.

Проведіть час окремо

Перерва у стосунках може бути тим, що вам потрібно заради збереження вашого союзу. Це допоможе вам розібратися, де реальні проблеми у ваших стосунках.

Потрібні зміни

Ви розкрили своє серце і висловили свої почуття щодо зради, але тепер настав час зцілитися і рухатися вперед. Залежно від причин, через які ваш партнер зрадив, намагайтеся внести зміни, яких потребують ваші стосунки.

Зверніться за допомогою

Якщо, попри всі ваші спроби та виконання попередніх пунктів, ви досі не можете подолати гнів, зверніться до психолога. Дотримуйтесь рекомендацій професіонала, який може допомогти вам зберегти ваші стосунки.

Які причини невірності?

причини невірності
Хоча кожен випадок унікальний, є деякі загальні причини, через які люди можуть зраджувати своїх партнерів:
  • Розчарування: відчуття, що любов закінчилася у стосунках, тому що ви більше не відчуваєте сексуальної та романтичної інтенсивності перших тижнів, місяців або років, може змусити людей шукати інші варіанти.
  • Невпевненість: людина відчуває себе нижчою за партнера, а невірність служить для підтвердження їхньої цінності у справах кохання та підвищення їх самооцінки.
  • Монотонність: попри те, що загалом стосунки можуть бути задовільні, в певний момент один із партнерів нудьгує від одноманітності й хоче спробувати щось інше.

Чи є позитивний бік ігнорування невірності?

Іноді це важко зрозуміти, але невірність може мати позитивне значення. Це може бути можливість знову пізнати один одного й відновити стосунки. Завдяки хаосу деякі пари знаходять новий початок і можуть мати глибокі, чесні та відкриті розмови, яких вони не мали за останні десятиліття.

Коли ми ось-ось втратимо когось важливого, це змушує нас переоцінити наші стосунки. Крім того, навіть ті пари, які були сексуально апатичними, іноді розпалюють полум’я після такого шоку. Страх втрати підсилює бажання.

Це можна сприймати з подвійної перспективи: по-перше, є біль і зрада, і по-друге, є розвиток і самовідкриття. Так, можна зберегти стосунки попри невірність й піти новим шляхом.

Однак пам’ятайте, що для того, щоб відновитися, важливо, щоб обидві людини, були зацікавлені й готові розібратися.  • Batista da Costa, C., & Mara Bosetto Cenci, C. (2014). A Relação Conjugal Diante da Infidelidade: A Perspectiva do Homem Infiel. Pensando Famílias.
  • Bird, M. H., Butler, M. H., & Fife, S. T. (2007). The process of couple healing following infidelity: A qualitative study. Journal of Couple & Relationship Therapy, 6(4), 1-25.
  • Glass, S. P. (2002). Couple therapy after the trauma of infidelity.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.