Якщо я змінюся – зміниться усе: 5 кроків програмування підсвідомості

Неможливо контролювати підсвідомість, але можна навчити її керувати вашими вчинками через інтуїцію, щоб жити повністю у теперішньому часі.
Якщо я змінюся – зміниться усе: 5 кроків програмування підсвідомості

Останнє оновлення: 18 листопада, 2018

Коли чуємо слово «підсвідомість», багато з нас відразу згадує психоаналіз, у процесі якого все, що лежить глибоко в підсвідомості, виходить на поверхню.

Фактично, ця частина нашого розуму є двигуном наших вчинків, що керує реакціями та способом спілкування з оточенням.

Коли ми знайомимося з новою людиною, приміром, то дуже швидко оцінюємо її та розуміємо, чи подобається вона нам чи ні. Коли спускаємося зі сходів та пропускаємо сходинку, зазвичай миттєво реагуємо на втрату рівноваги.

Є безліч дій, які людина виконує автоматично, не думаючи, багато відповідей дає, не аналізуючи та раціоналізуючи їх. Загалом, деяка поведінка пов’язана з підсвідомістю.

Якщо б вам сказали, що є спосіб зазирнути в цей механізм, в розум , щоб краще його зрозуміти та вміти контролювати, щоб ви відповіли?

Це неймовірний спосіб діяти з упевненістю та з меншим острахом, це шанс перетворити себе на більш вільну, наповнену та щасливішу особистість.

Сьогодні говоримо саме про це.

Підсвідомість – це автопілот розуму

Усе, що знаходиться у підсвідомості – не є випадковістю. Підсвідомість містить суть усього, через що вам довелося пройти, побачити, пережити.

Це своєрідна «скриня скарбів», де зберігається компас нашого буття, а також усі події, які трапилися в минулому.

Усе, що людина пережила за життя, залишає емоційний відбиток. Через це певні асоціації, правильні чи ні, ґрунтуються на минулому досвіді:

«Людям, які дивляться у вічі, можна довіряти, оскільки мама завжди так дивилася на мене». « Чоловіки , які не дивляться на жінку під час розмови, є небезпечними, оскільки мій перший хлопець так робив, а він мене дуже сильно скривдив».

Усе, що пережила людина, залишає відбиток у підсвідомості. Тому людина інтерпретує реальність відповідно до накопиченої інформації.

Підсвідомість дозволяє швидко реагувати, коли нема часу роздумувати .

Ось декілька прикладів, коли підсвідомість може підказати правильний вихід: «Чи варто прийняти пропозицію роботи?», «Чи потрібно давати моєму новому другу свій номер телефону?», «Яким шляхом піти, звернути ліворуч чи праворуч?».

Читайте статтю: 5 питань, які треба поставити перед тим, як розірвати стосунки

Чим корисне «програмування» підсвідомості?

Чим корисне «програмування» підсвідомості для мене?

Є чимало причин необхідності програмування свідомості:

 • Краще вивчити себе.
 • Позбутися поганих вчинків (куріння, стрес, тривога, депресія, самовпевненість)
 • Створення реальності, яка задовольняє всі потреби.

Програмування підсвідомості може допомогти перетворитися на людину, якою ви насправді прагнете стати.

Перед програмуванням підсвідомості, варто дізнатися, що для цього потрібно

Усе просто: ніхто не здатен змінити інтер’єр дому, якщо не знати, з чого почати перестановку.

Найчастіше проблема полягає в існуванні темних кімнат, куди не потрапляло світло. Є такі місця, де страхи та обмеження ховаються, які не дозволяють бути щасливими.

Тому дуже важливо дізнатися про проблемні ділянки підсвідомості, щоб мати змогу їх очистити перед тим, як почати шлях до нових звершень.

Щоб дістатися туди, дослухайтеся до наших порад. Вони стануть у пригоді.

Дізнайтеся, як дістатися до підсвідомості

Дізнайтеся, як дістатися до підсвідомості
 • Зверніть увагу на інтуїцію. Передчуття – це послання, які підсвідомість надсилає у свідомий розум. Тому це фрагменти інформації, які можуть дати підказки того, що криється всередині, а також того, що ви намагаєтеся собі сказати.
 • Ведіть щоденник снів. Заведіть блокнот, в якому описуватимете кожен ваш сон. Робіть це відразу, як прокинулися, щоб не забути. Пізніше зможете проаналізувати та запитати себе, що цей сон міг означати.
 • Практикуйте медитацію. Виділіть для себе момент тиші та присвятіть його цій корисній вправі. Ці півгодини дозволять вам зануритися у себе та пізнати свою сутність.
 • Розфарбовуйте мандали. Це можливість сконцентруватися на тому, що зараз і тут, а значить сконцентруватися на собі.
 • Ведіть щоденник. Записуйте власні думки, спогади, почуття. Це ідеальний спосіб створити умовну архітектуру, де може зберігатися сутність, а також проникати підсвідомість.

5 способів програмування підсвідомості

Важливо працювати над минулим, відкривати нове перед тим, як перейти до цього етапу.

Це можливо тільки, коли ви знайшли свої слабкі сторони, тоді можна розпочати процес внутрішніх змін та безпосередньо почати програмувати підсвідомість.

Варто пам’ятати одне правило: будьте послідовними. Ці вправи потрібно виконувати щодня та мати терпіння. Зміни не трапляться через тиждень чи навіть місяць.

Читайте про ці кроки.

1.Візуалізація

Практикуйте візуалізацію щодня. Уявляйте себе в машині. Ви на водійському сидінні, за кермом, ви точно знаєте, куди рухатися.

 • Ви відчуваєте приємний вітерець на своєму обличчі та спостерігайте ніжний схід сонця, який сповнює вас надією.
 • Точка на горизонті – це ваша ціль. Ви повільно йдете у її напрямку, не маючи страху. Ніхто вас не зупиняє.

2. Використовуйте позитивні вислови, щоб надихати себе

Повторюйте вислови, які працюють для вас: «Я заслуговую на щастя, ніщо мене не спинить. Мої найгірші вороги знаходяться у моєму розумі, я їх вже переміг».

Часто повторюйте це собі, особливо перед сном.

3. Живіть «тут та зараз»

Відчувайте зв’язок із тим, що відбувається у теперішній момент.

Якщо зосередити увагу на минулому, ваша підсвідомість вам зрадить, оскільки тільки тут і зараз відчинені двері можливостей.

4. Займайтеся однією справою

Не варто братися за виконання декількох завдань. Сотні справ водночас – це вороги, які порушують внутрішній спокій.

Будьте в річищі кожної справи, якою займаєтеся. Ось на чому варто зосередити енергію.

5. Упорядкуйте думки

Упорядкуйте думки

Загалом, у кожного є одна мета: бути щасливими, бути собою, стати людиною, якою мрієте стати.

Чи знаєте ви, хто може вам завдати це здійснити? Ви та ваші хаотичні думки. Не варто думати: «Я не зможу, невдачі минулого мені завадять» або «Я не маю сміливості, бо точно когось підведу».

Упорядкуйте думки, станьте впевненішими, зрілими, зміцніть підсвідомість, це дозволить вам дійти до мети – у світ абсолютного миру та щастя.

Головне зображення люб’язно запозичене у wikiHow.com • Stajkovic, A.D., Locke, E. A., & Blaire, E. (2006). “A first examination of the relationships between primed subconscious goals, assigned conscious goals, and task performance”. Journal of Applied Psychology5: 1172–1180
 •  Henri F. Ellenberger, The Discovery of the Unconscious (1970)
 • Laplanche, Jean & Jean-Bertrand Pontalis (1967). Diccionario de Psicoanálisis, Paidós, B. Aires 9ª. Edición 2007, p. 414
 • Kasala ER, Bodduluru LN, Maneti Y, Thipparaboina R, “Effect of meditation on neurophysiological changes in stress mediated depression”, Complement Ther Clin Pract. 2014 Feb;20(1):74-80.
 • Dahl CJ, Lutz A, Davidson RJ, “Reconstructing and deconstructing the self: cognitive mechanisms in meditation practice”, Trends Cogn Sci. 2015 Sep;19(9):515-23.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.